Watch The City Wake Light Filled Medieval Palace

  • 90 m²
  • 3 sovrum
  • 3 badrum

Lägenheten Watch The City Wake Light Filled Medieval Palace Florens ligger inom 1 km från tågstationen Florence Santa Maria Novella och mindre än 5 minuter till fots från Uffizierna. Den här lägenheten har isrink, som passar perfekt för gästerna som gillar att hålla sig aktiva.

Boendet har sitthörna, vardagsrum och ett komplett kök, samt utsikt över trädgården. För ökad komfort erbjuds en separat toalett och en dusch i lägenheten. Hårtorkar, badlakan och handdukar finns också tillgängliga.

Lägenheten inkluderar också en terrass.

Förutom ett komplett kök, erbjuder lägenheten Watch The City Wake Light Filled Medieval Palace utomhusmatplats.

Om du vill bo i distriktet Alto de Pinheiros är den 90 m² stora lägenheten ett bra val, nära Giottos klocktorn. Om du vill utforska omgivningarna kan du besöka Piazza del Duomo, 500 meter från boendet. Palazzo Strozzi ligger ungefär 10 minuters promenad bort, medan Santissima Annunziata-torget också ligger inom några kvarter från lägenheten Watch The City Wake Light Filled Medieval Palace. Busshållplatsen Vigna Nuova är belägen 500 meter från den här lägenheten med 3 sovrum.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Watch The City Wake Light Filled Medieval Palace Florens
Handy House
Mobilpris

Handy House

8.8
Fantastiskt 22 recensioner
38 m från boendet
USD 310 USD 279
per natt
Mamo Florence - Amalia Piazza Signoria Apartment
Mobilpris

Mamo Florence - Amalia Piazza Signoria Apartment

77 m från boendet
USD 274 USD 247
per natt
Piazza Signoria 1, Apartment
Mobilpris

Piazza Signoria 1, Apartment

9.5
Exceptionellt 107 recensioner
79 m från boendet
USD 152 USD 137
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Florens Flygplats
    8 km

    Tågstationer

    Santa Maria Novella tågstation
    900 m

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • Bagageförvaring

    Matställen

    • Matplats utomhus

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Trädgård

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 21:00
    Utcheckning: senast 11:00
    LicensnummerIT048017C2FGSV28TD
    Vanliga frågor
    • Hur stort är lägenheten Watch The City Wake Light Filled Medieval Palace?
      Lägenheten Watch The City Wake Light Filled Medieval Palace har en total yta på 90 m².

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Florens Flygplats
    8 km

    Tågstationer

    Santa Maria Novella tågstation
    900 m

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Watch The City Wake Light Filled Medieval Palace Florens

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng